Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Jak sprawić, by oświetlenie w biurze nie było nudne?

Mężczyzna w biurze pije kawę

Bardzo trudno jest sprawić, by przestrzeń biurowa stała się ekscytująca. Pracodawcy prześcigają się jednak w pomysłach na to, jak uprzyjemnić pracę swojemu zespołowi. Chyba najprostszym na to sposobem jest zapewnienie im oświetlenia, które nie tylko spełnia warunki zawarte w przepisach prawa, ale i składa się z estetycznych elementów.

Kinkiety

Ten element systemu z pewnością nie zapewni potrzebnego do pracy oświetlenia. Zastosowanie znajdzie raczej jako sposób na podkreślenie jakiegoś elementu wystroju. Szeroki kinkiet, taki, który emituje światło wyłącznie na ścianę, pomoże zwrócić uwagę na obraz czy plakat motywacyjny. Dużo rzadziej stosowane są kinkiety metalowe w formie klatki – tworzą one przytulną atmosferę, więc według większości pracodawców niespecjalnie nadają się do zainstalowania w biurze. Jeżeli jednak chcemy walczyć z nudą w miejscu pracy, także i tego typu wzory mogą nam pomóc w uzyskaniu celu.

Podstawą osiągnięcia ciekawego, przyjaznego wnętrza biurowego jest kreatywność projektanta i otwarty umysł szefa. Mnogość pojawiających się na rynku rozwiązań dotyczących oświetlenia pozwala mieć nadzieję, że nasze miejsca pracy będą w najbliższym czasie zyskiwać indywidualny charakter, przez co spędzanie w nich czasu stanie się wyłącznie przyjemnością. W poszukiwaniu odpowiednich do tego produktów zajrzyj na https://elampki.pl/.

Struktura gospodarki się zmienia, do lamusa odeszły wielkoformatowe fabryki, w których oświetlenie miało wyłącznie praktyczne zastosowanie. Dziś zasady dotyczące wellness, czyli dobrego samopoczucia pracowników, zakładają, że ma na nie wpływ również architektura wnętrza – w tym oczywiście rozmieszczenie lamp czy kinkietów.

Plafony LED

Niezwykle nowoczesnym rozwiązaniem są panele LED-owe. Istnieje kilka ich odmian. Niektóre są przeznaczone do umieszczenia w suficie kasetonowym – to rozwiązanie niezwykle popularne- inne zaś zwisają z sufitu lub są do niego przymocowane od spodu.

Jaka jest największa zaleta plafonów?

Pozwalają one przede wszystkich na równomierne oświetlenie wnętrza. Jest to zasługą dość dużej powierzchni lamp. Oczywiście musimy zadbać też o to, by odległości między źródłami światła nie były zbyt duże.

Lampy liniowe

Liniowe lampy sufitowe najlepiej sprawdzą się w pomieszczeniach stylizowanych na fabryczne. Ich wykorzystanie daje nam możliwość twórczego podejścia do projektu naszego oświetlenia. Źródła światła możemy bowiem grupować i ustawiać w różny sposób względem ścian. Najbardziej niestandardowe jest krzyżowanie lamp.

Oczywiście nie zawsze kreatywność idzie w parze z ergonomią. Jeśli jednak chcemy zrobić dobre wrażenie na gościach, możemy tego typu ciekawe rozwiązania zastosować przynajmniej w sali konferencyjnej.

Przeczytaj też