Jaką antenę wybrać — siatkową, czy kierunkową?

antena do telewizji naziemnej
fot. unsplash.com
Materiał partnera

Aby odbierać telewizję dobrej jakości, należy wyposażyć się w odpowiednią antenę. W sprzedaży dostępnych jest kilka podtypów tego rodzaju urządzeń. Różnią się one od siebie parametrami i sposobem działania, co sprawia, że sprzęt można dobrać do lokalizacji, w której znajduje się dana nieruchomość. Odwiedź sklep Ihaa: anteny do telewizji naziemnej i satelitarnej. Znajdziesz w nim anteny kierunkowe dvbt, ale także siatkowe oraz inne modele, a wśród nich urządzenia dookólne i pokojowe. W razie problemów z podjęciem decyzji skonsultuj się ze specjalistami sklepu, którzy mają wieloletnie doświadczenie w tym zakresie i chętnie podzielą się wiedzą.

Który rodzaj anteny sprawdzi się najlepiej?

Antena kierunkowa może odbierać sygnał z odległości większej niż 45 km pod warunkiem, że zostanie zamontowana z uwzględnieniem miejsca, w którym znajduje się nadajnik. W tym wypadku sposób montażu ma niebagatelne znaczenie dla jakości działania sprzętu. Aby dobrze działała, musi być ona ustawiona w odpowiednim kierunku. Ważne jest również to, aby w okolicy nie znajdowały się duże obiekty, które mogą wpłynąć na powstanie zakłóceń widoczności. Anteny kierunkowe są więc rozwiązaniem, które najlepiej sprawdzą się w okolicy niezabudowanej, nawet odległej od nadajnika. Wejdź na stronę: https://ihaa.pl/anteny-dvbt-kierunkowe, aby dowiedzieć się więcej na ten temat. Jeśli interesują Cię anteny kierunkowe, cena na pewno także będzie miała znaczenie, więc zapoznaj się ze szczegółami oferty.

Anteny siatkowe charakteryzują się tym, że mogą odbierać sygnał telewizyjny pod większym kątem, niż kierunkowe. To sprawia, że lepiej się sprawdzają w miastach o gęstej zabudowie. Ich działanie jest bardziej niezależne od znajdujących się w okolicy przeszkód na drodze transmisji. Anteny telewizyjne siatkowe są więc także dobrą opcją, ale będą bardziej funkcjonalne w lokalizacjach o innej topografii. Jeśli mieszkasz w dużej aglomeracji, kup właśnie taki model.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie anteny?

Decydując się na zakup anteny do odbioru telewizji trzeba zwrócić uwagę na kilka czynników, niezależnie od tego, z jakiego rodzaju sprzętem mamy do czynienia. Wśród nich znajduje się zakres odbieranych częstotliwości. Parametr ten decyduje o tym ile możemy odbierać programów. Inną ważną kwestią jest zysk energetyczny. Dzięki niemu wiemy jaka będzie wydajność określonego urządzenia. Obecność wzmacniacza z kolei informuje o kompensacji strat na drodze odbiornik-telewizor.

Należy również zwrócić uwagę na jakość materiałów, z których została zrobiona antena. Ponieważ znajduje się ona na zewnątrz, musi być odporna na działanie warunków atmosferycznych. Każda antena musi mieć również odpowiednio dopasowany kabel, który umożliwi jej optymalne funkcjonowanie. Taki przewód powinien zostać wyposażony w odpowiednią ilość warstw zabezpieczających, tak aby użytkowanie anteny było w pełni bezpieczne. Jeśli uwzględnisz wszystkie te parametry, na pewno bez problemu poradzisz sobie z dobraniem odpowiedniego dla siebie sprzętu.