Oświetlenie akcentujące made in Poland.

Halogenki QRLED.

We wnętrzu, w którym chcemy uzyskać efekt zbliżony do oświetlenia światłem naturalnym, oświetlenie ogólne powinno być zaprojektowane jako miękkie i rozproszone. Jednak czasem zachodzi potrzeba zaakcentowania wybranych punktów pomieszczenia, doświetlenia eksponowanych przedmiotów lub skierowania uwagi użytkowników na jakąś rzecz. Pomocne wtedy staje się oświetlenie akcentujące.

 

Jeżeli chcemy wyeksponować dzieło sztuki, rzeźbę lub kominek dobrym rozwiązaniem jest właśnie odpowiednio dobrane oświetlenie akcentujące. Do tego celu zazwyczaj wybierane są oprawy oświetleniowe typu reflektor. Takie oświetlenie pozwala łatwo skierować snop światła w wybranym kierunku. Warstwa akcentująca ma przede wszystkim podkreślić światłem wybrane elementy pomieszczenia. Drugim zabiegiem wpływającym na atmosferę we wnętrzu jest zastosowanie oświetlenia ściennego. Jeżeli mamy ciekawą grafikę na ścianie to można podświetlić ją za pomocą kinkietu – kiedy odwiedzą nas goście to z całą pewnością będzie ona przez nich zauważona.

Oto kilka przykładów na oprawy akcentujące: reflektory i kinkiety od polskiego producenta AQForm.

KARI

to oprawy w dwóch wersjach – wiszącej oraz reflektor. To oświetlenie punktowe, które idealnie sprawdza się przy eksponowaniu przestrzeni z wykorzystaniem światła. Oprawa przyciąga też wzrok nowoczesnym wzornictwem.

QRLED

Oświetlenie QRLED mini to nowoczesna stylistyka połączona z możliwością wykorzystania najnowszych zdobyczy technologii LED. Te oprawy o niewielkich gabarytach podnoszą nie tylko komfort projektowania oświetlenia, ale także użytkowania wnętrza. QRLED mini ma zaledwie 7,5 cm średnicy i przy tym proponuje wszystko czego można oczekiwać od funkcjonalnej lampy.

GRAPH

to oprawy intrygujące wzornictwem. Nietypowy kształt zwraca uwagę i świetnie pasuje do nowoczesnych, wręcz minimalistycznych wnętrz. Ostra kreska GRAPH doda im charakteru i pozwoli przełamać monotonię. Sposób w jaki ten kinkiet emituje światło jest miły i przyjazny oku.

CAMBER

to nowoczesna oprawa ścienna, której zadaniem jest stworzenie we wnętrzu przyjemnego nastroju. Źródło światła w lampie osadzone jest na wewnętrznej stronie obudowy, dzięki czemu światło pada bezpośrednio na ścianę i rozprasza się tworząc ciekawy efekt świetlny.

SATELLITE

Nieliniowy, a przy tym wyważony, kształt nowej oprawy SATELLITE otwiera szeroki wachlarz możliwości. Symetryczna bryła kolekcji opracowanej we współpracy z Olimpią Ajakaiye pozwala tworzyć rozbudowane wzory na ścianie czy suficie, dzięki możliwości dodawania kolejnych modułów w dowolnym kierunku. Z drugiej strony pojedynczą oprawę można wykorzystać jako oświetlenie punktowe lub ozdobne.