Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Oświetlenie zewnętrzne – jakie warto wybrać?

wschód słońca, latarnia ogrodowa

Gdy znów powróci do nas wysoka temperatura a dni staną się coraz dłuższe, wielu z nas zdecyduje się na spędzenie wieczorów w swoim ogrodzie czy w okolicy swojego domu. To idealny pomysł nie tylko, aby odetchnąć, ale również, aby zaprosić swoich znajomych i bliskich. W takim przypadku odpowiednie oświetlenie jest rozwiązaniem koniecznym.

Warto pamiętać, że samo oświetlenie musi nie tylko zjawiskowo się prezentować, ale również być dla nas bezpieczne. Na bezpieczeństwie warto skupić się tym bardziej, jeżeli posiadamy dzieci lub zwierzęta, które mogą mieć kontakt z oświetleniem lub jego elementami.

Kiedy decydujemy się na zakup oświetlenia zewnętrznego, wybór mamy naprawdę okazały. Możemy zdecydować się, chociażby, na kinkiety montowane na murach naszego domu, lampy stojące, oświetlenie montowane na gruncie lub rozwiązania przenośne, takie jak bardzo popularne lampy solarne. Opowiemy Wam o tych opcjach a następnie zasugerujemy, gdzie warto szukać oświetlenia zewnętrznego nie tylko wysokiej jakości, ale również w bardzo okazyjnych cenach.

Lampy stojące

Posiadają bardzo szerokie zastosowanie – możemy wykorzystać je do oświetlania dużych powierzchni, podjazdów samochodowych, konkretnych roślin czy nawet małej architektury, która znajduję się w pobliżu naszego domu. Dobrze sprawdzą się również w okolicy altany.

Wybór stylu, w którym zostały one wykonane, również jest duży – możemy zdecydować się na modele klasyczne lub wręcz w stylu retro, przypominające lampy jeszcze z XX wieku, możemy również postawić na smukłe, modernistyczne lampy, które gdy nie świecą – wcale lamp nie przypominają.

Również w przypadku lamp stojących możemy zdecydować się na te solarne, zasilane energią słoneczną – dzięki temu zakup dodatkowego oświetlenia nie odbije się na naszych rachunkach za energię elektryczną,

Decydując się na rozwiązanie tego typu, możemy być pewni, że lampy te będą odporne na wilgoć czy opady atmosferyczne. Warto sprawdzić jak prezentuje się stabilność konkretnych modeli, zwłaszcza, jeżeli możemy przewidzieć, że oświetlenie tego typu będzie narażone na dużą siłę wiatru – jednak w przypadku większość modeli i w tym przypadku nie powinniśmy mieć jakichkolwiek problemów z ich działaniem i trwałością.

Lampy najazdowe

Lampy tego typu będą idealne, jeżeli chcemy wyznaczyć czy to podjazd, czy ścieżkę w okolicach naszego domu. Lampy najazdowe są nie tylko wodoodporne, ale również odporne na uszkodzenia mechaniczne. Chodzenie po nich czy jeżdżenie samochodem nie będzie do nich jakimkolwiek problemem. Montowane są oczywiście w podłożu, może to być grunt, lecz nie jest to wymóg.

W tym przypadku nie możemy liczyć jednak na oświetlenie solarne – lampy tego typu są zasilane z sieci i trzeba brać to pod uwagę podczas ich planowania. Dużym plusem tego oświetlenia jest to, że nie oślepia ono np. osób, które poruszają się samochodem, jednocześnie doskonale oświetlając drogę, co na pewno przełoży się na bezpieczeństwo osób za kierownicą.

Lampy solarne

Wspominaliśmy już o nich kilka razy, warto powiedzieć więc więcej. Jest to rozwiązanie bardzo popularne w naszych ogrodach, ze względu na bardzo niskie koszty w perspektywie długiego użytkowania. W lampach solarnych wykorzystywane są zarówno panele fotowoltaiczne, jak i również specjalne akumulatory. Te pierwsze zmieniają energię słoneczną na elektryczną, która magazynowana jest w tych drugich.

Nie każda lampa tego typu dostarczy nam oświetlenia na całą noc. Istnieją jednak modele, które na jednym pełnym akumulatorze potrafią świecić nawet kilkanaście godzin. Warto zaznaczyć, że w momencie montowania lamp solarnych warto dostosować je tak, aby miały one łatwy dostęp do światła, dzięki czemu znacznie wydłużymy ich nocne działanie.

Wiele osób, które decydują się na ten typ lamp, podkreśla ich mobilność, z racji tego, że nie muszą być one podłączone do sieci, możemy w łatwy wygodny sposób zmieniać położenie lamp, aby zawsze było dla nas wygodne i spełniało nasze oczekiwania.

Reflektory

To kolejne rozwiązanie, na które możemy się zdecydować. Reflektory idealnie sprawdzą się w sytuacji, gdy chcemy podświetlić któryś z elementów nasze ogrodu. Wiele osób wykorzystuje je również do tego, by podświetlić np. ścieżki w okolicach naszego domu. Jest to rozwiązanie relatywnie tanie, do wyboru mamy również wiele modeli reflektorów. Z racji tego, jak reflektor świeci – warto ustawić go tak, by jego światło nie przeszkadzało ani nam, ani naszym sąsiadom.

Lampy zewnętrze – gdzie je kupić?

Jeżeli poszukujesz oświetlenia ogrodowego wysokiej jakości, ale nie chcesz za nie przepłacić – koniecznie sprawdź szeroką ofertę sklepu Lampy-Ogrodowe.pl – znajdziesz w nim wszystkie omówione powyżej rozwiązania oraz znacznie, znacznie więcej! Nie zapomnij zajrzeć do działu promocje – czeka tam na Ciebie wiele pełnowartościowych modeli lamp w cenach obniżonych nawet o kilkadziesiąt procent!

W razie pytań lub wątpliwości – zapraszamy do kontaktu z obsługą sklepu. Pomoże ona wybrać oświetlenie, które spełni wszystkie Twoje wymagania.

Przeczytaj też