Rośliny doniczkowe – warto po nie sięgnąć.

Dom jest miejscem, w którym spędzamy sporą część naszego życia. Dlatego też dokładamy wszelkich starań, by czuć się w nim dobrze oraz komfortowo. Stąd remonty, zmiany umeblowania, nowe tapety lub sprzęty AGD. Dzięki nim nasze codzienne bytowanie jest o wiele łatwiejsze oraz przyjemniejsze. Ważnym aspektem, na który na pewno warto zwrócić uwagę, są rośliny. Nawet niewielki kaktus, czy też mała paproć, ustawione, np. na parapecie, będą przyjemnym uzupełnieniem wystroju naszego mieszkania. Zieleń działa uspokajająco i ma dobry wpływ na powietrze, którym oddychamy w mieszkaniu. Inwestycja w „zielone” na pewno nam się zwróci i będzie korzystna dla naszego zdrowia.

1. Zieleń w każdym mieszkaniu

2. Wiedza ma znaczenie

Zieleń w każdym mieszkaniu

Zakup roślin do mieszkania powinien być dobrze przemyślany. Duża palma, czy fikus w większości polskich mieszkań, niekoniecznie będą miały odpowiednią przestrzeń do dalszego wzrostu, a i my możemy mieć później problem z wielkimi roślinami. Dobrym pomysłem mogą więc być różnorodne rośliny doniczkowe, które na pewno znajdziemy bez trudu w Internecie. Zwłaszcza w sieci możemy się im na spokojnie przyjrzeć, choćby, np. tu: https://allegro.pl/kategoria/rosliny-rosliny-doniczkowe-16022. Znajdziemy tam także sporo przydatnej wiedzy o tym, czego potrzebują kaktusy, a czego oczekuje monstera. Pamiętajmy bowiem o tym, że nie każda roślina odnajdzie się w każdym środowisku. Wilgotność powietrza, nasłonecznienie, temperatura, itp. – wszystko to ma znaczenie i ostatecznie zdecyduje, czy nasz eksperyment z roślinami doniczkowymi się powiedzie. Na początek lepiej jest wybierać rośliny, które są łatwiejsze w hodowli i nie wymagają szczególnie skomplikowanych zabiegów ogrodniczych.

Wiedza ma znaczenie

Przed samym zakupem dobrze by było sporo poczytać o preferencjach poszczególnych roślin, a także zasięgnąć porad u osób bezpośrednio zaangażowanych w uprawianie roślinności w warunkach domowych. Dobrą opcją może być skorzystanie z różnego rodzaju blogów lub vlogów tematycznych, gdzie pasjonaci oraz pasjonatki doniczkowego hobby chętnie się dzielą swoją wiedzą z innymi ludźmi. Dzięki temu unikniemy najczęstszych błędów, takich jak nadmierne podlewanie roślin, czy też umieszczanie, np. cieniolubnych storczyków w pełnym słońcu. Wiedza pomoże też nam wybrać do mieszkania w środku miasta wężownicę, zwaną także „językami teściowej”, bo ta niepozorna roślina wspaniale oczyszcza powietrze z różnych toksyn oraz smogu. Im więcej zdołamy się o nich dowiedzieć, tym lepsze „doniczkowe” pomysły zrealizują się w naszym domu.