Taras jak marzenie.

Wiosna to idealny czas, aby zadbać o wygląd swojego tarasu. Wraz z pierwszymi promieniami słońca budzi się w nas ochota na spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Żegnamy długie zimowe wieczory przy kominku, a witamy ciepłe dni na leżaku z książką w jednej ręce i owocowym koktajlem w drugiej.

Co zrobić, aby każda chwila spędzona na zewnątrz zapewniała upragniony relaks? Wystarczy kilka prostych trików, a nasz wymarzony taras stanie się rzeczywistością.

Pięknie zaaranżowany może służyć nam za drugi salon – plotki z przyjaciółmi przy kawie, wieczorny grill czy inne towarzyskie spotkanie z pewnością zakończy się sukcesem. Na tarasie możemy także zjeść śniadanie, lunch, miło spędzić czas we dwoje, zorganizować romantyczną kolację. Należy jednak zatroszczyć się o kilka niezbędnych elementów – stolik i krzesła, fotele, wygodną sofę, miękkie poduszki, kwiaty, a może nawet i hamak? Wszystko zależy od naszej inwencji twórczej oraz oczywiście od możliwości finansowych oraz metrażowych.

Rattan kontra plastik

Szukając mebli na taras, warto zastanowić się nad materiałem, z którego będą one wykonane. Do wyboru mamy plastik, drewno, wiklinę, metal oraz popularne ostatnio rattan i technorattan. Czym kierować się dokonując wyboru? Taras powinien pasować do całej aranżacji naszego domu, a także jak najlepiej spełniać nasze potrzeby i oczekiwania. Każdy z wyżej wymienionych materiałów ma bowiem swoje plusy i minusy. Przykładowo meble metalowe będą solidne i odporne na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych, są jednak ciężkie i niezbyt wygodne do przenoszenia z miejsca na miejsce. Jeśli chcemy, aby nasz taras prezentował się nowocześnie i oryginalnie, warto wybrać wiklinę bądź rattan. Natomiast plastik kiedyś był chętnie wybierany, dziś uważany często za kiczowaty i niemodny. Choć tani, nie jest zbyt trwały i często zdarza się, że wytrzyma tylko jeden sezon.