Udekoruj dom na święta już dziś – poznaj ciekawe pomysły na dekoracje (także te, które zrobisz samodzielnie).

Święta już za pasem, no ok, jeszcze trochę zostało czasu, ale w sumie nie oznacza to wcale, że nie można udekorować już domu. Dzięki temu zdecydowanie dłużej będzie czuło się klimat Świąt. Warto więc poznać ciekawe pomysły na dekoracje, które można kupić, ale i wykonać samodzielnie.

 

Biały śnieg – sztuczny puch

„Kiedyś to były zimy, że aż po kolana szło się w śniegu” – zwykły mawiać starsze pokolenia. Ale chyba coś w tym jest, bo rzeczywiście od kliku lat zima to jakaś taka „niezimowa” i śniegu raczej mało. A przecież Święta definitywnie kojarzą się ze śniegiem, bo on tworzy klimat. Choć warto przypomnieć sobie dzieciństwo (mamy na myśli pokolenie lat 80-tych i połowy 90-tych), że śnieg robiło się z waty. No może efekt nie był zbyt imponujący, ale zabawa była przednia. Zatem i teraz można wykonać dekoracje ze „śniegiem”, ale zamiast waty warto użyć śniegu w sprayu bądź też sztucznego śniegu, który można umieścić w dekoracyjnej misce z motywem płatków, a całość ozdobić jeszcze płatkami śniegu z papieru (tak warto je zrobić samodzielnie) z brokatem w kolorze zieleni i złota. Efekt jest wprost imponujący.

Kule śnieżne- ale w wersji DIY

Kto pamięta szklane kule śnieżne, które uwielbiały wszystkie dzieci? Chyba każdy z nas przypatrywał się, gdy ruszając ową kulą płatki wirowały niczym na wietrze, tworząc naprawdę magiczne chwile. Zatem może warto odnaleźć w sobie tą radość i przygotować kule samodzielnie. Wystarczy tylko zastosować technikę DIY, a więc przyda Wam się odrobina cierpliwości i dużo dobrych chęci. Na samym początku potrzebujemy duży słoik. Do nakrętki przyklejacie jakąś figurkę, może to być bałwanek czy Mikołaj, ale i domek choćby z papieru. Następnie już do słoika nalewamy wody i dodajemy kilka kropel płynnej gliceryny oraz wsypujemy brokat w kolorze złotym i srebrnym. Teraz pozostaje nam tylko zakręcić słoik i dekoracja gotowa. Warto jeszcze pomyśleć o udekorowaniu nakrętki, polecamy Wam choćby przyklejenie do niej wacików bądź waty, którą należy pokryć kilkoma kroplami kleju. Na owy klej sypiemy brokat i gotowe. Gwarantujmy, że taka dekoracja będzie pięknie się prezentować.

Proste dekoracje w stylowej odsłonie

Jeżeli zawsze podobały Wam się lustra w salonie i wreszcie podjęliście decyzje, że i w Waszej aranżacji nie może zabraknąć zwierciadła, to jest to naprawdę świetny pomysł. Warto zauważyć, że lustro nie tylko doda pomieszczeniu nutę glamour, ale i optycznie je powiększy. Jednak zamiast wiercenia dziur w ścianie, polecamy Wam przyklejenie go przy użyciu kleju polimerowego. A o tym lustrze wspominamy, gdyż może być ono doskonałym elementem dekoracji świątecznej. Wystarczy tylko na jego ramach zawiesić cotton balls, które będą swobodnie opadały, natomiast na szkle warto umieścić płatki śniegu. Ale nie radzimy ich przyklejać, lecz zdecydowanie lepiej sprawdzi się taśma dwustronna. Jednak pamiętajcie, że do przyklejenia czegoś do ściany, czyli np. obrazu, taśmy się nie sprawdzają i wtedy lepiej zainwestować w profesjonalny klej polimerowy.

Stwórz klimat w pomieszczeniu – oświetlenie, dekoracje i nastrój

Niewątpliwie odpowiednio dobrana barwa światła tworzy klimat wnętrza. Zatem tutaj polecamy barwę ciepłą, która rzeczywiście wprowadza do pokoju ciepło i harmonię. Dekorując dom należy więc wybrać dekoracje ledowe, które mają ciepłą barwę światła. Tutaj możecie wybrać te w kształcie sopli, ale również płatków śniegu. Można je zwiesić na karniszu, ale i zasłonie. A skoro o zasłonach już wspomnieliśmy, to polecamy Wam szare zasłony, na których takie dekoracje będą wspaniale się prezentować. Można także postawić na elementy wyposażenia typu poduszki czy pledy ze świątecznym motywem. Pomyślcie tylko kubek gorącej czekolady, dobra książka i Wy siedzący na fotelu okryci delikatnie kocem – aż zrobiło się nastrojowo. Aż chce się już zacząć pieczenie ciasteczek.

Jak pokazują prognozy pogody na dzień dzisiejszy nie ma co liczyć na białe Święta, a jednocześnie przez wprowadzone obostrzenia niestety nie można spotkać się w rodzinnym, dużym gronie. Dlatego choć przed dekoracje warto uchwycić klimat i wyjątkowość tego czasu.