Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Stół kawowy – zrób to sam.

mężczyzna buduje stolik

Nie ma lepszego sposobu na spędzanie wolnego czasu niż spotkanie w gronie bliskich osób. Spotykając się w twoim domu czy u kogoś, jedno jest pewne, potrzebny jest przedmiot, na którym można ułożyć napoje bądź przekąski, czyli potocznie mówiąc stolik kawowy.

 

W sytuacji, w której to w twoim domu ma odbyć się spotkanie, zapewne chcesz, aby twój salon zrobił wrażenie na gościach. Przygotowujesz się do tego, sprzątając i dekorując pomieszczenie. Jeżeli budżet nie pozwala ci na zakup interesującego cię stolika kawowego, warto rozważyć możliwość zrobienia go samemu. Obecne trendy modowe skłaniają się ku rozmaitym możliwościom. W grę wchodzą różne kształty stolika lub niekonwencjonalne materiały, z których stolik jest zrobiony. Będąc osobą, która nie lubi banalnych i łatwo dostępnych rozwiązań na pewno ten pomysł przypadnie Ci do gustu. Zachwyt i zainteresowanie meblem w oczach gości będzie najlepszą zapłatą za trud włożony do jego skonstruowania.

Co może okazać się potrzebne?

  • Klej do mebli,
  • wiertarka,
  • piłą ręczna bądź elektryczna,
  • gwoździe,
  • młotek,
  • ewentualnie puszka farby w pożądanym przez ciebie kolorze.

Pomysły

Mówi się, że najtrudniej jest zacząć. I to jest trafne powiedzenie. Wymyślenie koncepcji jest jednym z etapów zaliczanych do bardzo trudnych. Mając pomysł, łatwiej o organizacje potrzebnych elementów. Poniżej znajduje się lista przykładowych pomysłów na wykonanie rzadko spotykanego stolika kawowego:

1. Jeżeli nie chcesz od razu samemu konstruować mebla, pomyśl nad udoskonaleniem jakiegoś ze swoich obecnych przedmiotów, które od dziś posłużą za stół kawowy. Pomalowanie na wybrany kolor mebla i przetarcie papierem ściernym nada mu charakter zabytkowego antyku.

2. Lubiąc trudne wyzwania i mając czas na ich realizacje, można skorzystać z pomysłu, obklejenia wybranymi kafelkami np. euro palety i doczepienia jej czterech drewnianych kołków, robiących za nogi stolika kawowego.

3. Kolejnym ciekawym i niebanalnym pomysłem jest pomalowanie powierzchni stolika farba tablicową. Nada to mu interesującej formy i będzie cieszyło młodszych uczestników spotkania spędzających z wami wspólnie czas przy stoliku kawowym.

4. Zbicie kilku desek w ciekawą formę oraz zapewnienie na przykład metalowych prętów służących za podtrzymanie stolika również sprawi, że twój stolik kawowy będzie niebanalny i inny od najczęściej spotykanych,

5. Postawienie euro palety na czterech kółkach i pokrycie jej szkłem sprawi, że w twoim salonie pojawi się nowoczesny mebel służący za stolik.

6. Interesującym rozwiązaniem jest użycie pnia drzewa jako stół kawowy. Wystarczy doczepić mu np. nogi w postaci kółek. Taki stolik nada pomieszczeniu styl indywidualny i na pewno przyciągnie uwagę gości.

7. Ciekawym pomysłem jest sklejenie ze sobą czterech skrzynek a środek przyozdobić np. kwiatkiem.

8. Innym wartym wspomnienia rozwiązaniem jest wylanie betonu do okrągłej formy i wstawienie 3 nóg. W ten sposób przyozdobimy wnętrze urządzone w stylu skandynawskim.

9. Warto poszukać beczki, która będzie można przeciąć na pół pionowo. Jedną część przykryć szkłem, które będzie wystawało za strukturę beczki, zamontować blokadę, żeby nasz stolik się nie ruszał i gotowe. Mamy stolik kawowy wykonany samemu.

Jeśli więc jesteś osobą bardzo kreatywną i ciekawą niekonwencjonalnych rozwiązań, masz czas i dryg do samodzielnych konstrukcji, to nie czekaj i stwórz swój wymarzony stół kawowy. Na pewno zaskoczysz gości, a fakt zrobienia go samemu sprawi, że będziesz dumny i poszerzysz swoją wiedzę i zdolności manualne.

Przeczytaj też