Zakup pralki – poznaj jej funkcje.

Pranie, płukanie, odwirowywanie wody to podstawowe zadania pralki. Oczywiste, prawda? Niekoniecznie – komfortem korzystania z pralki automatycznej można się cieszyć dopiero od 1937 roku. Od tamtego czasu wiele się zmieniło a urządzenia piorące są coraz częściej wyposażane w nowe funkcje. Podnoszą komfort użytkowania urządzenia, ale także sprawiają, że można prać i szybciej, i wygodniej. Poznaj przydatne funkcje pralek.

Programy piorące do różnych tkanin

Nie jest nowością, że pralki są wyposażone w kilka programów piorących, które różnią się między sobą ze względu na czas prania, jak i i intensywność pracy, tak by jak najlepiej dopasować ją do wymagań delikatniejszych tkanin. Ciekawym trybem wydaje się opcja odświeżania tkanin, która umożliwia szybkie przepranie odzieży, tak by pozbyć się plam z potu czy delikatnych zabrudzeń. Jeśli zimą uwielbiasz nosić duże, wełniane swetry, program do prania wełny będzie idealnie dopasowany do Twoich potrzeb.

Wszystkie mamy z pewnością zachwyci tryb do prania odzieży dziecięcej. Niektóre pralki oferują opcję czyszczenia dużych tkanin – w pralce wypierzesz kołdrę, eleganckie firany czy kąpielowe ręczniki. Funkcje pralek są coraz częściej dopasowywane do potrzeb użytkowników i stylu ich życia – stąd tryb prania koszul przeznaczony dla pracowników korporacji czy chociażby funkcja prania odzieży sportowej przydatna miłośnikom aktywności fizycznej. Wśród wielu programów piorących znajdziesz także tryb antyalergiczny.

Wygodny dostęp do bębna

Firmy produkujące pralki badają potrzeby użytkowników i starają się rozwiązywać najczęściej pojawiające się problemy. W ten sposób została rozwiązana sytuacja, w której po włączeniu pralki przypominamy sobie o tym, że jeszcze kilka rzeczy można byłoby dorzucić do prania, niestety bęben jest już zamknięty. Niektóre pralki oferują dostęp do bębna w każdej chwili – modele posiadają dodatkowe drzwi.

Pralki dopasowane do domów z małymi dziećmi

Migające diody na urządzeniach domowych są bardzo atrakcyjne dla małych dzieci. Dlatego zabawa w przyciskanie wszystkich migających i wystających elementów może trwać w nieskończoność. Niektóre modele pralek posiadają blokadę panelu sterowania. Dlatego żaden program nie zostanie przez nie zmieniony.

panel przycisków pralki
Ładowanie do góry i duży bęben

Niekiedy w łazience brakuje miejsca na pralkę. W nieustawnych pomieszczeniach, w których trzeba dbać o wolne miejsce świetnie sprawdzają się pralki ładowane do góry. Dla niektórych użytkowników doskonałym udogodnieniem będzie pojemny bęben umożliwiający wstawienia prania na przykład o wadze 7 kg.

Tryb cichej pracy

Często zdarza się, że musimy późną porą wstawić pranie. Niestety praca urządzenia nie przeszkadza tylko nam, ale także sąsiadom. Jak rozwiązać ten problem. Niektóre modele oferują tryb cichej pracy. Cicha praca silnika sprawia, że nie usłyszymy pracy pralki nawet podczas wirowania tkanin.

Jeśli nadal nie wiesz, jaką pralkę wybrać, by spełniała Twoje oczekiwania, ranking pralek będzie doskonałym rozwiązaniem.

Zapisz