„Złoty Pies” – wrocławski browar w industrialnej stylistyce.

browar, widok na wrocławski rynek

Wrocławski browar restauracyjny Złoty Pies znajdujący się w samym sercu miasta może poszczycić się nowym industrialnym wystrojem. Przewodnim motywem całej oprawy są elementy i urządzenia dawnych browarów – przeróżne instalacje, rury, wskaźniki i dźwignie. Wnętrze, mimo przemysłowego charakteru, sprawia wrażenie przytulnego. Browar mieści się w jednej z najbardziej rozpoznawalnych kamienic, która usytuowana jest we wrocławskim Rynku. Mowa tu o kamienicy „Pod Złotym Psem”. To właśnie od jej godła pochodzi nazwa browaru.

Ściany browaru Złoty Pies zostały ozdobione stalowymi, nitowanymi płytami. Tym materiałem przystrojono także bar w części restauracyjnej. Ważną rolę w ogólnym wystroju pełni również cegła oraz odpowiednio wyeksponowane niektóre elementy konstrukcyjne. Wnętrze browaru oświetlają ciepłym światłem przemysłowe lampy. Na tym tle świetnie prezentują się ręcznie robione drewniane meble utrzymane w industrialnej stylistyce. Większość mebli oraz dekoracji przygotowała pracownia Manufacture-MRN, którą wraz ze swoim synem prowadzi Roman Niedbał.

[alert type=white ]”Do konstrukcji mebli dla browaru wykorzystaliśmy drewno ze starych wagonów. Tak na przykład powstała ława, w której oparciu można dostrzec powstałą z upływem lat dziurę. Musi być jakaś ciągłość w naturze. W otoczeniu mebli, które mają własny charakter, czujemy się lepiej.”[/alert]

Roman Niedbał.

W sali restauracyjnej browaru zostały umieszczone dwie miedziane kadzie, które tylko z pozoru przypominają dawne urządzenia. Tak na prawdę są to nowoczesne instalacje, w których piwowar Złotego Psa rozpoczyna warzenie piwa. W tym miejscu goście mogą obserwować pierwszy etap produkcji piwa, a nawet osobiście dorzucić słód i chmiele. Jak Wam się podoba?

wnetrze_browaru_zloty_pies_1 wnetrze_browaru_zloty_pies_2 wnetrze_browaru_zloty_pies_3 wnetrze_browaru_zloty_pies_4 wnetrze_browaru_zloty_pies_5 wnetrze_browaru_zloty_pies_6 wnetrze_browaru_zloty_pies_7