Czy balustrada szklana jest bezpieczna?

Balustrada szklana polecana jest szczególnie do domów i mieszkań dwukondygnacyjnych urządzonych w jakże modnym ostatnio stylu minimalistycznym oraz skandynawskim. Przeźroczysty materiał jakim jest szkło będzie idealne do takich wnętrz. Ale czy balustrada ze szkła będzie bezpieczna?

 

Głównym zadaniem balustrady jest zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa domownikom. Szczególnie dzieci narażone są na upadki z wysokości co może skutkować poważnymi konsekwencjami dla zdrowia. Tradycyjna balustrada to sprawdzone i pewne rozwiązanie. Jednak czy balustrada, która wykonana jest w całości z tafli szklanej będzie bezpieczna?

Jak najbardziej, balustrada ze szkła wykonana przez profesjonalną i odpowiednią firmę jest bezpieczna. Idealna balustrada powinna mieć 110 cm wielkości, klientom sugeruje także, aby wybierali poręcz, której przekrój ma kształt koła, posiadającego średnicę około 7 cm.

– mówi Joanna Grunwald, Prezes Zarządu Firmy Glass House.

szklana_balustrada_1

Balustrada ze szkła wykonywana jest z materiałów najwyższej jakości. Taka balustrada jest odporna na bardzo mocne uderzenia i nie trzeba się obawiać o to, że ulegnie ona uszkodzeniu. Jeśli jednak uderzenie będzie tak mocne, że balustrada zostanie uszkodzona to w procesie produkcji pomiędzy dwoma taflami hartowanego szkła umieszczany jest specjalistyczny materiał powodujący utrzymanie na swoim miejscu potłuczonych kawałków. Ma to bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo podczas użytkowania balustrady.

szklana_balustrada_2

Dodatkowym atutem szklanej balustrady jest jej estetyka. Wnętrze w którym się znajdzie zyskuje na oryginalności oraz co ważne prezentuje się ekskluzywnie. Szkło wpływa również pozytywnie na przestronność wnętrza. Nie stanowiąc bariery dla naszego wzroku jest ono neutralnym materiałem aranżacyjnym. Także jeśli zastanawiasz się czy warto zainwestować w szklaną balustradę odpowiedź brzmi „tak”.

szklana_balustrada_3