Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Czy markizy okienne sprawdzą się w przestrzeniach biurowych?

Żaluzje, markizy, rolety, na pewno zastanawiasz się, które z tych osłon najlepiej sprawdzą się w Twojej przestrzeni biurowej. Wszystko jednak wskazuje na to, że markiza jest optymalnym wyborem dla biura, a o słuszności tego stwierdzenia powinny przekonać Cię argumenty przedstawione poniżej. Oto wszystkie czynniki przemawiające na korzyść markiz okiennych.

 

Osłona przed słońcem

Markizy to przede wszystkim praktyczny wybór ze względu na ochronę biura przed nadmiernym nasłonecznieniem. Markizy zewnętrzne pionowe, które są najczęściej wybieranym produktem do powierzchni biurowych, zapewniają odpowiednie warunki pracy i są również produktem estetycznym (można dopasować kolor markizy do aranżacji biura), łatwym w montażu oraz utrzymaniu. Markiza zewnętrzna zablokuje zbyt ostre, letnie lub zimowe światło i pozwoli na pracę nawet w trudniejszych warunkach atmosferycznych.

Prawidłowe przeprowadzanie prezentacji

Kolejną zaletą markiz jest fakt, że idealnie wspierają prawidłowe przeprowadzanie prezentacji. W jaki sposób? Markiza dokładnie zasłania całą powierzchnią okna, pozwalając obrazowi z projektora na złapanie odpowiedniej ostrości i wyrazistości. Dzięki markizom, slajdy Twoich prezentacji zawsze będą widoczne, nawet w środku najsłoneczniejszej pory roku.

Rodzaje markiz

Powinieneś być również świadomy tego, że na rynku aktualnie dostępnych jest kilka rodzajów markiz okiennych, z których możesz wybrać te odpowiednie dla twojej przestrzeni biurowej.

  •  Fasadowe – chronią przed zbyt wysoką temperaturą wewnątrz budynku, zazwyczaj wykonane z włókna szklanego lub siatki, czyli materiałów odpornych na czynniki pogodowe.
  • Markizolety – dwuczęściowa odmiana markiz fasadowych, dolną część można odchylić, tworząc daszek nad górną częścią okna.
  • Markizy do okien dachowych – tkanina zrolowana w kasecie nad oknem dachowym, często elektryczna, obsługiwana za pomocą pilota.

Jak wygląda montaż?

Tradycyjnie montaż markizy okiennej rozpoczyna się od zainstalowania górnej szyny z aluminium do sufitu. Następnie trzeba umieścić na tej szynie lamele. Kolejny krok to wpięcie materiału oraz instalacja i połączenie z dolną szyną (w przypadku markizolet). Markizy można montować samodzielnie, jednak jeśli okna Twojego biura znajdują się na znacznej wysokości lub są to okna dachowe, ze względów bezpieczeństwa lepiej powierzyć taki montaż profesjonaliście.

Utrzymanie w czystości

Markiza okienna to wyjątkowo łatwy produkt w utrzymaniu czystości. Materiał używany do zasłaniania okien prawie zawsze nadaje się bowiem do wyprania w pralce, a wszelkiego rodzaju plamy schodzą z niego bez problemów. Szyny markizy wystarczy przetrzeć od czasu do czasu, żeby zachować odpowiedni poziom czystości.

Podsumowanie

Markiza okienna to idealny produkt, który zapewni Twojej powierzchni biurowej stosowną ochronę przeciwsłoneczną oraz temperaturową. Jest to praktyczny i estetyczny dodatek do Twojego biura, który pomoże zwiększyć efektywność pracowników latem oraz pozwoli im się skupić na Twoich slajdach podczas prezentacji. Jest to zdecydowanie najlepsza osłona okienna dla Twojego biura.

Przeczytaj też