Dobre drzwi zewnętrzne gwarancją bezpieczeństwa.

Wybór drzwi zewnętrznych do domu to poważna kwestia, gdyż należy wziąć pod uwagę kilka aspektów związanych z ich użytkowaniem. Przede wszystkim powinny być funkcjonalne i trwałe, istotny jest również ich wygląd. Jednak najważniejszym aspektem jest gwarantowanie bezpieczeństwa mieszkańcom budynku. Należy więc zwrócić uwagę przede wszystkim na elementy wyposażenia drzwi, które decydują o poziomie ich bezpieczeństwa.

 

Drzwi wejściowe powinny mieć odpowiednio wytrzymałą konstrukcję i zabezpieczenia antywłamaniowe. Należy do nich m.in. wręg antywyważeniowy, zabezpieczający drzwi od strony zawiasowej. Najważniejsze są jednak zamki i blachy montowane w ościeżnicy, które muszą stanowić solidny układ, uniemożliwiający wyłamanie drzwi.

Jeśli chodzi natomiast o konstrukcję i wykończenie, to najczęściej spotyka się drzwi drewniane. Podstawowymi materiałami konstrukcyjnymi, z jakich są wykonane, są ramiaki. Skrzydło składa się z dwóch ramiaków poziomych i dwóch pionowych. Powinny one być klejone, gdyż zapobiega to wypaczaniu i wzmacnia konstrukcję całości. Uzupełnienie stanowią płyciny, które w drzwiach zewnętrznych powinny być wodoodporne, wykonane np. ze sklejki i wypełnione materiałem o dobrych parametrach izolacyjności cieplnej.

W drzwiach zewnętrznych oferowanych przez firmę DSystem zastosowano jako wypełnienie panel termoizolacyjny oklejony fornirem, czyli naturalną okleiną. Wyposażone są we wkładkę klasy A, będącą podstawową klasą bezpieczeństwa, dopuszczającą wkładki do ich stosowania w budownictwie. Firma DSystem jest autoryzowanym salonem sprzedaży stolarki drzwiowej i okiennej firmy PETECKI. Oferowane produkty posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty i deklaracje zgodności w zakresie stosowania montażu i użytkowania stolarki budowlanej.

Przy wyborze drzwi zewnętrznych należy również pamiętać o dopasowaniu ich do otworów w murze wykonanych przez murarzy. Skrzydła oferowane w rozmiarach standardowych są tańsze niż te o wymiarach nietypowych. Przy wyborze oraz zamawianiu drzwi warto skorzystać z usług sprzedawców, którzy służą doradztwem, a także grup montażowych, zapewniających fachowy montaż i biorących odpowiedzialność za całość prac w tym zakresie.

Sprzedawcą, który swoją ofertę zawsze dostosowuje do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klientów, jest salon DSystem, którego siedziba mieści się w Stargardzie Szczecińskim. Firma świadczy także usługi autoryzowanego montażu certyfikowanej ekipy montażowej PETECKI. Dobry kontakt z klientem gwarantujący zadowolenie jest podstawą działalności rodzinnej firmy DSystem. Posiada ona bogate doświadczenie, wsparte długoletnią tradycją i siłą całej grupy.

Oferowane przez stargardzki salon sprzedaży drewniane drzwi zewnętrze są nowoczesne, a szeroka gama kolorów i wzorów może zadowolić nawet najbardziej wybrednych klientów. Osoby zainteresowane kupnem skrzydeł drzwiowych do swojego domu mogą liczyć zatem na duży wybór i fachowe doradztwo sprzedawców. Drzwi wykonane są z wysokiej jakości materiałów, z zastosowaniem najnowocześniejszych rozwiązań w budownictwie. Istotnymi walorami są również otrzymane atesty i certyfikaty, które gwarantują odpowiedni poziom ich bezpieczeństwa.