Jak wybrać rolety FAKRO do okien dachowych?

Okna dachowe mają swój niezaprzeczalny urok. Oprócz podstawowej funkcji jaką jest zapewnienie światła na poddaszu, pozwalają na oglądanie nieba oraz otaczającej nas przestrzeni z niezwykłej perspektywy. Jednak tak jak pozostałe okna czasem potrzebujemy je zasłonić – jak wybrać najlepszą roletę do okien dachowych?

Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem zakupów?

Jeszcze przed przystąpieniem do wyboru najlepszej rolety na okno dachowe powinieneś rozstrzygnąć kilka kwestii. Najważniejszą z nich jest funkcja rolety – czy ma zaciemnić wnętrze, uchronić je przed przegrzewaniem, zakryć widok do środka czy może ma być tylko dekoracją? Kolejną ważną informacją jest to, w jaki sposób chcę (i mogę) sterować roletą. W niektórych przypadkach, kiedy okno jest wysoko niezbędne będą elektryczne sterowniki. W innych wystarczy przesunąć ręką. Przed zakupami warto także zmierzyć dokładnie okno i zapamiętać jego dokładne wymiary.

Rolety zewnętrzne – odetnij się od świata

Rolety te montuje się na ramie okna z zewnątrz. Ich ogromną zaletą jest to, że hamują one wpływ czynników zewnętrznych na pomieszczenie. Tłumią hałas, dzięki czemu dźwięki ulicy nie będą nam już przeszkadzać. Doskonale izolują – w trakcie gorących dni nie wpuszczą słońca i ciepła do domu, a w zimie ograniczą chłód od mrozu lub śniegu. Dodatkowo, zapewnią bezpieczeństwo Twojemu domowi. Są wykonywane z aluminium, co sprawia, że nie są łatwą drogą dla złodziei. Roletami zewnętrznymi steruje się za pomocą pilota.

Rolety wewnętrzne – dekoracja i funkcyjność

Jeżeli chcesz zamontować rolety wewnątrz pomieszczenia, staniesz przed trudnym wyborem. Rolety standardowe występują w wielu kolorach i można je dopasować do każdego pokoju, sypialni czy salonu. Zaciemniają pomieszczenie, ale nie całkowicie, więc jeżeli zależy Ci przede wszystkim na izolacji pomieszczenia na poddaszu, wybierz rolety zaciemniające. Te wykonywane są z poliestru i aluminium, co sprawia, że doskonale odcinają dopływ gorąca lub chłodu z zewnątrz. Wśród rolet wewnętrznych znajdziesz także rolety plisowane, które pozwalają na zasłonięcie dowolnej części okna z góry lub z dołu.

Jak wybrać idealną roletę FAKRO?

Idealna roleta będzie doskonale dopasowana do Twoich potrzeb. Spełni wszystkie postawione przed nią wymagania i posłuży przez lata. Najlepiej wybierać rolety produkowane przez tę samą markę, co okna dachowe. W ofercie rolet FAKRO znajdują się wszystkie wymienione powyżej rodzaje. Z łatwością dopasujesz wymiary rolety do swojego okna i wybierzesz najlepszy dla siebie wzór spośród licznych prezentowanych w ofercie.

Rolety do okien dachowych Fakro - Velno.pl