Jak zaaranżować nowoczesny ogród i taras? Sprawdzą się te 3 rozwiązania

Co kreuje przestrzeń ogrodu i tarasu? Oczywiście roślinność, ale także w znacznej mierze wyposażenie. To, jaką wybierzemy podłogę na taras, jakie ścieżki i chodniki stworzymy w ogrodzie będzie budowało styl przestrzeni, ale to meble ogrodowe nadadzą jej ostateczny charakter. Zatem aranżując nowoczesny ogród i taras warto skupić się na meblach. Odpowiednio dobrane pozwolą nam zbudować klimat i styl, jakiego oczekujemy. Wyposażenie powinno być nowoczesne, a jednocześnie wygodne. Sprzyjać relaksowi, ale i stanowić rozwiązanie jak najbardziej funkcjonalne. Dlatego wybierając meble do nowoczesnego ogrodu i na taras, warto wziąć pod uwagę te 3 rozwiązania.

Po pierwsze, meble do strefy wypoczynkowej

Ogród i taras to miejsca, w których chcemy przede wszystkim wypoczywać. Dlatego zacznijmy od wyposażenia dedykowanego właśnie wypoczynkowi. Wybierając meble ogrodowe ekskluzywne sięgnijmy więc po rozwiązania, które sprawdzą się w strefie wypoczynku, na tarasie, czy w kąciku kawowym. Doskonałym rozwiązaniem będą tutaj sofy i przestronne narożniki. Wyposażone w wygodne poduszki zapewnią sporo miejsca do relaksu. W tym przypadku nowoczesne, a przy tym ekskluzywne, wręcz luksusowo prezentujące się rozwiązania to meble ogrodowe z aluminium, meble teakowe lub wykończone elementami z drewna teakowego. 

Nowoczesność idealnie komponuje się z minimalizmem. Design mebli powinien być zatem prosty, nienachalny, ale jednocześnie subtelnie elegancki. Szczypty luksusu dodadzą tutaj wspomniane już wcześniej poduchy, w stonowanych pastelowych kolorach, odcieniach szarości, antracytu i ponadczasowej bieli. Odpowiednio duże, grube i miękkie.

Po drugie, meble do strefy posiłków

Spożywanie posiłków na świeżym powietrzu jest przyjemne i zdrowe. Warto więc zadbać o odpowiednią przestrzeń w ogrodzie lub na tarasie, która sprzyjać będzie leniwym, weekendowym śniadaniom, czy rodzinnym obiadom na dworze.

Stół, którego teakowy blat osadzony został na solidnym aluminiowym stelażu będzie prezentował się nowocześnie i zarazem elegancko. Także technorattan może przybrać nowoczesną, wręcz futurystyczną formę. Wystarczy, że minimalistyczny, oryginalny design (np. krzesła na płozach zamiast tradycyjnych nogach) zostanie zestawiony tutaj z odpowiednią kolorystyką, np. modnego antracytu.

Jeśli stół, to oczywiście i krzesła. W nowoczesnych aranżacjach sprawdzą się idealnie krzesła aluminiowe lub aluminiowo – teakowe.

Po trzecie, wyposażenie strefy rekreacyjnej

Bezpośrednie sąsiedztwo basenu lub inne miejsce w ogrodzie przeznaczone do wypoczynku i rekreacji także powinno zostać wyposażone w odpowiednie meble. Nowoczesne leżaki, czy rozkładane fotele wraz z kompaktowymi stolikami kawowymi to tutaj podstawa. Jakie rozwiązania w nowoczesnych aranżacjach są obecnie najgorętszym trendem? Z pewnością wspomniane już meble z aluminium. Tutaj sam materiał buduje nowoczesny styl, w zasadzie nie trzeba nic więcej. Drewno nico ociepla ten charakter, ale już zestawione z wysokiej jakości żywicą prezentuje się niemal futurystycznie.