Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Jakie są plusy uchwytów do szkła ze stali nierdzewnej?

Materiał partnera

Stal i szkło to modne połączenie wpisujące się w nowoczesne i minimalistyczne projekty w architekturze. Projekty wykonywane są za pomocą specjalnych uchwytów, co gwarantuje bezpieczeństwo konstrukcji oraz elegancki wygląd.

Szkło w architekturze


Szkło jest chętnie wybierane we współczesnej architekturze ze względu na nowoczesny wygląd i minimalizm, które tak bardzo są pożądane w projektach. Szkło to surowy materiał, który jest mocny a jednocześnie nadaje konstrukcjom lekkości i doświetla wnętrza. Chętnie wykorzystywane jest połączenie szkła ze stalą nierdzewną lub aluminium. Wówczas konstrukcje nabierają jeszcze ciekawszej formy, są w pełni bezpieczne i trwałe.


Uchwyty do szkła: bonmario.com


W sklepie bonmario.com zagwarantowany jest szeroki wybór elementów ze stali nierdzewnej do stworzenia konstrukcji różnego rodzaju balustrad, również tych szklanych. Każdy został wyprodukowany ze stali AISI 304 stosowanej wewnątrz budynków albo kwasoodpornej stali AISI 316, do stosowania zewnątrz. Wszystkie metalowe produkty są wykończone w polerce, szlifowane albo surowe, do wykończenia na własną rękę.


Wybierz uchwyt ze stali nierdzewnej


W balustradach ze szkła i stali najczęściej stosowane są słupki pomiędzy taflami szkła. Możliwe jest jednak zastosowanie konstrukcji opartej na samym szkle. Wówczas szkło może zamiast słupków mieć specjalne uchwyty punktowe, które nie ingerują w taflę i mają specjalną blokadę zabezpieczającą szkło przed jego wysunięciem. Uchwyty do szkła pozwalają na stworzenie konstrukcji szklanych w pionie lub poziomie. Stwarza możliwość zaprojektowania nie tylko balustrad, ale także szklanych daszków, altan czy też szklanych wind.

 	Uchwyty do szkła ze stali nierdzewnej Pinox w sklepie internetowym bonmario.comWarto zapamiętać, że przed zdecydowaniem się na dany uchwyt do szkła,  należy sprawdzić dokładnie wymiar słupka, do którego będzie mocowane szkło. Sprawdźmy grubość szkła które będzie montowane i zamieśmy w uchwycie gumki dociskowe, które regulują grubość tafli.

Przeczytaj też