Meble loftowe ciekawym pomysłem na wystrój wnętrz.

źródło: Icon Concept

Jeśli interesuje Cię wystrój wnętrz, albo właśnie szukasz inspiracji, jak urządzić swoje własne mieszkanie – bez wątpienia nie raz widziałeś już meble loftowe. Co ciekawe – styl industrialny nie jest obecnie zarezerwowany tylko i wyłącznie do wielkich, postindustrialnych wnętrz. Coraz więcej osób decyduje się na dostosowanie tej stylistyki także i do małych mieszkań. I można śmiało powiedzieć, że robią to z dużym powodzeniem. Odpowiedni dobór wyposażenia jest częstokroć kluczem do sukcesu. Jednak by stworzyć ciekawe wnętrze, trzeba umiejętnie wykorzystać temat. Jak zatem to zrobić?

Industrialne wnętrza z charakterem

Industrialne wnętrza cechuje często skrajny minimalizm. Ich siłą jest umiejętne wykorzystanie przestrzeni, światła i sprzętu codziennego użytku. Bez zbędnych dodatków. Takie projekty bronią się po prostu same. Nic zatem dziwnego, że wybór wyposażenia jest kluczowym elementem przy tworzeniu tego typu przestrzeni. Kolorystyka jest mocno stonowana, bo właśnie sprzęt nadaje niepowtarzalnego charakteru urządzanemu mieszkaniu.

Meble loftowe zadziwiają pomysłowością i niepowtarzalnością. Często wykonywane są na zamówienie, według indywidualnego projektu. Wybierając tego typu wyposażenie, należy pamiętać o tym, że sprzęty w stylu industrialnym mają tendencję do dominowania we wnętrzu. Są one na tyle wyjątkowe i przykuwające wzrok, że wszelkie dodatkowe ozdoby nie będą się dobrze komponować z takim meblem. Co ciekawe – styl industrialny, mimo często nieszablonowych rozwiązań, cechuje duża użyteczność i nastawienie na praktycyzm.

źródło: Icon Concept

Ponadto sprzęty charakterystyczne dla wnętrz industrialnych często mają niestandardowy, unikalny wygląd i łączą różnego rodzaju materiały. Meble loftowe mogą być stworzone poprzez połączenie postarzałego drewna, szkła i metalu. Cechuje je surowość i duży minimalizm. Nie są one zdobione, a ich główną zaletą jest sam projekt i interesujące wykonanie materiału. Tego typu meble nie zlewają się z przestrzenią, lecz są jej kluczowym punktem.

Warto dodać, że nie tylko industrialne wnętrza mieszkań będą świetnie wyglądać z meblami tego typu. Sprawdzą się one również w ogrodzie oraz restauracjach i innych lokalach użytkowych. Ich niesamowity wygląd nada niepowtarzalnego charakteru każdej przestrzeni, której będą ozdobą. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się właśnie na tego typu rozwiązania.

źródło: Icon Concept

Co poza meblami?

Oczywiście wystrój wnętrz w stylu industrialnym nie polega jedynie na odpowiednim doborze umeblowania. Ten element, choć kluczowy, nie może samodzielnie stworzyć klimatu danego miejsca. Potrzebne do tego jest także odpowiedni dobór kolorystyki oraz oświetlenia. I choć dodatki są tu ograniczone do minimum, również i one mają są ważne podczas aranżacji wnętrza. Pamiętajmy zatem o wyborze odpowiednich lamp. Świetnie w przestrzeniach tego typu sprawdza się oświetlenie punktowe. Można również wykorzystać elementy instalacyjne – zamiast je chować, lepiej je umiejętnie wykorzystać przy aranżacji wnętrza.

Interesują Cie industrialne wnętrza? Sprawdź ofertę http://icon-concept.pl/