Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Podłoga we wzór jodły Chevron.

Czy wiecie, że drewniane podłogi ułożone we wzór jodły francuskiej były cenione już w XVI wieku? Dokładnie tak! Misternie układane podłogi w zamkach znad Loary oczarowywały starannym, symetrycznym wzorem oraz nadawały wnętrzom niezwykłej wykwintności.

 

Początki wzoru jodły Chevron sięgają dworu Franciszka I Walezjusza, który panował we Francji w XVI wieku. Wsławił się on troską o rozwój francuskiej kultury. Podłogi ułożone we wzór jodły francuskiej były cenione za niesamowity efekt końcowy. Dodatkowo wyobraźnię możnowładców rozbudzał stopień trudności ich wykonania. Podłogi znakomicie komponowały się w tak wspaniałych miejscach jak zespół pałacowy w Luwrze, czy rezydencje królów francuskich. Miejsca te charakteryzowały się bogata stylistyką, a podłogi ułożone we wzór jodły francuskiej były znakomitym dopełnieniem całości.

 

podloga_we_wzor_jodly_francuskiej_2

 

Dziś także możecie mieć taką podłogę we własnym domu. Firma Jawor-Parkiet jako jedyna na naszym rynku stworzyła linię Chevron – gotową podłogę o wzorze jodły francuskiej. Klepki zostały już odpowiednio przycięte na krótszych bokach pod kątem 45 stopni, co znacznie skraca proces montażu, straty materiału i zmniejsza ogólne koszty. Dodatkowo tak przygotowana podłoga zapewnia najwyższą jakość ułożenia skomplikowanego wzoru, którą nie łatwo jest uzyskać podczas przycinania każdego elementu z osobna. Linia Chevron zapewnia ogromny wybór. Podłogi o wzorze jodły francuskiej mogą być wykonane z dębu, jesionu lub drewna egzotycznego. Mogą być bielone lub przyciemniane – wszystko w zależności od indywidualnych potrzeb.

 

podloga_we_wzor_jodly_francuskiej_3 podloga_we_wzor_jodly_francuskiej_4

podloga_we_wzor_jodly_francuskiej_1

Przeczytaj też