Hobbystyczny poszukiwacz dobrego designu oraz ciekawych rozwiązań wnętrzarskich.

Tapety to tradycyjny element dekoracji wnętrz, chętnie wykorzystywany przez wielu projektantów. Nowoczesne tapety flizelinowe dają wiele możliwości stworzenia ciekawych aranżacji, zarówno w stylu tradycyjnym jak i nowoczesnym.

Tapety flizelinowe: prostota montażu

Tapety flizelinowe cechuje duża prostota montażu. W przeciwieństwie do tradycyjnych tapet papierowych, nie wymagają one kładzenia dodatkowej warstwy kleju na powierzchni tapety, wystarczy pojedyncza warstwa na ścianie, do podłoża jest ona montowana „na sucho”. Dzięki temu z montażem tapety o podłożu flizelinowym poradzi sobie każdy, nawet osoba bez większego doświadczenia. Tapety tego rodzaju dobrze kryją nierówności podłoża, więc mogą być stosowane do szybkich remontów i odświeżenia wnętrza pokoju bez konieczności przeprowadzania kosztownych i czasochłonnych prac takich jak wyrównywanie ścian. Dekoracje flizelinowe są łatwe w montażu i tak samo łatwe w usuwaniu, a przy tym niezwykle trwałe i odporne na promienie słońca, dzięki czemu na długo zachowują żywe barwy i dobry wygląd. To idealny produkt dla osób, które nie mają dużego doświadczenia w tapetowaniu, ale chciałyby odświeżyć wnętrza swojego mieszkania.

Fototapety na flizelinie

Flizelina jako podkład może także być wykorzystywana do produkcji fototapet. W ofercie firmy Ardeko można znaleźć flizelinowe fototapety wysokiej jakości, przygotowane na podstawie zdjęcia dostarczonego przez klienta lub fotografii wybranej z tysięcy dostępnych w bazach zdjęć. Fototapeta to ciekawy pomysł na udekorowanie wnętrza i nadanie mu nowego wyrazu w szybki sposób, bez ponoszenia dużych kosztów remontów. Montaż tapety flizelinowej jest prosty i szybki, więc nie będziemy potrzebować pomocy fachowca, a wielość dostępnych formatów i wzorów sprawia, że mogą one być wykorzystywane w każdym wnętrzu. Fototapeta z pięknym krajobrazem górskim w salonie, obrazy świeżych owoców lub ziaren kawy w kuchni, wizerunek bohatera ulubionej kreskówki w pokoju dziecięcym: to tylko nieliczne przykłady zastosowań. Dzięki prostemu montażowi oraz prostemu usuwaniu tapet flizelinowych taką dekorację możemy zmieniać stosunkowo często, aby cieszyć się nowymi obrazami nawet co kilka miesięcy.

reklama magazyn lifestyleowy

Tapety flizelinowe w nowoczesnych aranżacjach

Tapety flizelinowe doskonale sprawdzają się we wnętrzach urządzonych w stylu nowoczesnym. Duży wybór geometrycznych wzorów, które nadają pomieszczeniom przestrzeni i niepowtarzalnego designu świetnie komponują się z pomieszczeniami w stylu glamour. Umieszczenie na ścianie tapety w geometryczne wzory, w kontrastujących ze sobą kolorach to prosty sposób na modną i bardzo nowoczesną aranżację w odważnym stylu. Tapety flizelinowe sprawdzają się także w pomieszczeniach urządzonych w minimalistycznym stylu skandynawskim. Ciekawym pomysłem na aranżację jest połączenie w pomieszczeniu mebli w stonowanych, chłodnych odcieniach z umieszczeniem na ścianie tapety we wzór imitujący naturalny las. Kontrast pomiędzy stonowaną kolorystyką i pełnym energii wzorem na tapecie sprawi, że aranżacja będzie niebanalna i zachwyci wszystkich domowników oraz gości.

Tapety w aranżacjach romantycznych

Tapety flizelinowe mogą także być wykorzystywane we wnętrzach w romantycznym stylu secesyjnym. Kobiece wzory w drobne, pastelowe kwiaty to klasyczny sposób na ozdobienie ścian sypialni dorastającej nastolatki, a kolorowa fototapeta z wzorem przepięknej łąki lub wiejskiego krajobrazu podkreśli romantyczny charakter aranżacji. Tapety w drobne, symetryczne wzory stanowią dobre tło dla klasycznych, drewnianych mebli, a także bardzo modnej, białej zabudowy. W połączeniu z lekkimi, delikatnymi liniami kształtującymi zagłówki łóżka oraz oparcia krzeseł, pozwolą stworzyć przytulny, pełen domowego ciepła klimat w sypialni lub niewielkim salonie.

Tapety flizelinowe to ciekawe rozwiązanie dla osób, które chcą szybko odmienić wygląd wybranych pomieszczeń i lubią eksperymentować z nowymi trendami w dekorowaniu wnętrz. Niezwykle trwałe, ale także łatwe w montażu, pozwalają cieszyć się odświeżonym wnętrzem w kilka godzin.