Bateria – jak ją wybrać?

Armatura często traktowana jest jako konieczny, ale w zasadzie mało ważny element wyposażenia łazienki. Niesłusznie. Praktyka pokazuje, że to ona decyduje o komforcie wykonywania codziennej toalety. I to ona stanowi jedną z najważniejszych dekoracji tego wnętrza.

Wyposażając domową łazienkę na ogół koncentrujemy się na jej estetyce. Najpierw długo zastanawiamy się nad rozmieszczeniem prysznica, misy sedesowej i umywalki. Później, godzinami oglądamy katalogi i ekspozycje płytek ceramicznych wybierając najładniejsze kolory i wzory. Wybór armatury zostawiamy sobie na koniec i często traktujemy jako kwestię drugoplanową. Zdarza się nawet, że kupując armaturę decydujemy się na przypadkowe rozwiązania, kierując się jedynie ceną. To ogromy błąd, bowiem to od funkcjonalności baterii zależy nasz komfort codziennego korzystania z łazienki.

Oferta dostępnych na rynku baterii jest ogromna. Obejmuje modele utrzymane w różnej stylistyce, opierające się na różnorodnych rozwiązaniach technicznych, wykonane z większą i mniejszą dbałością o jakość i wytrzymałość, a także… modele w różnych przedziałach cenowych.

Jaką wybrać i na co zwrócić uwagę?

Aby łazienkowa armatura spełniła nasze oczekiwania i bezawaryjnie służyła nam wiele lat, należy przy jej wyborze sprawdzić kilka aspektów. Przede wszystkim producenta. Wybór uznanej i sprawdzonej marki to często klucz do późniejszego zadowolenia. Producenci z wieloletnim doświadczeniem stale udoskonalający swoje rozwiązania. Często są tak pewni swoich produktów, że oferują wieloletnie gwarancje.

Kludi Ameo

Drugą kwestią jest funkcjonalność i zastosowane rozwiązania. Warto tu zwrócić uwagę na obecność zabezpieczenia przed przepływem zwrotnym, perlator, termostat, czy rodzaj zastosowanej głowicy, (która zdecyduje m.in. o precyzji regulacji), czytelność oznaczeń, a także rodzaj elementów sterowania. Ogromne znaczenie ma także różnorodność armatury w ramach rozważanej przez nas kolekcji. Zwróćmy uwagę na to, czy obejmuje ona wszystkie potrzebne nam modele np. jedno- albo dwuuchwytowe, ścienne, do montażu trójotworowego, natryskowe, wannowe, a może natryskowo-wannowe itp.

Kludi Ameo

Ładna, czyli jaka?

Ostatnią, ale nie najmniej ważną kwestią jest wzornictwo armatury. Można postawić tu na klasykę i jej dyskretne, subtelne linie, albo też zdecydować się na model bardziej wyrazisty – nowoczesny, albo stylizowany. Wybór jest przeogromny i umożliwia bezbłędne dopasowanie armatury do stylistyki łazienki, a nawet całego domu.

Kludi Ameo

Kwestia estetyki jest bardzo indywidualna. Poszukując dobrego designu warto kierować się międzynarodowymi nagrodami w zakresie wzornictwa. Dla przykładu linia KLUDI AMEO została w tym roku uhonorowana bardzo prestiżową, uznawaną za OSCARA designu nagrodą RED DOT. To wyróżnienie jest wyznacznikiem i dowodem na to, że baterie te spełniają najwyższe standardy – zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym ­– mówią specjaliści firmy Kludi, jednego z czołowych europejskich producentów armatury łazienkowej. – Szukając baterii idealnych, nie można zapomnieć, że muszą one spełniać oba te kryteria. Nie tylko muszą być niezawodne technicznie, ale także po prostu – muszą się nam podobać. – dodają.

Zapisz