Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Moskitiery – 4 miejsca, w których można je stosować.

Wiosna to czas, w którym przyroda budzi się do życia. Uaktywniają się nie tylko rośliny, ale również zwierzęta, w tym owady. Im cieplej, tym jest ich więcej, a wiele z nich próbuje dostać się do ludzkich mieszkań i domów. Jednym ze sposobów na poradzenie sobie z „inwazją” owadów są moskitiery.

  1. Moskitiery tesa® – akcesoria do ochrony przed owadami
    2. Moskitiera na drzwi balkonowe
    3. Funkcjonalna moskitiera nad łóżko
    4. Tasmuj.pl – Oficjalny sklep internetowy tesa®

Moskitiera nie jest wynalazkiem naszych czasów. Jej pierwsze, prymitywne wersje pojawiły się już w starożytnym Egipcie za czasów panowania Kleopatry. Najprostsza moskitiera to zasłona wykonana z gęstej siatki, którą zakłada się na okna lub wiesza nad łóżkiem. Specjalne modele stosowane są jako ochrona przed owadami na łóżeczko dziecięce lub wózek. Moskitiery mogą być montowane na rzepy, taśmę klejącą, magnesy lub uchwyty obrotowe; niektóre są przykręcane na stałe do ram lub ościeżnic.

Moskitiery tesa® – akcesoria do ochrony przed owadami

Moskitiery to akcesoria bardzo popularne. Najtańszym rozwiązaniem, które wciąż znajduje wielu zwolenników, jest stosowanie moskitiery przyklejanej do ościeżnicy okna na taśmę klejącą z rzepem. Sposób ten jest skuteczny, ale nieestetyczny i może być stosowany jedynie w przypadku otworów okiennych. Moskitiery nie można w ten sposób przymocować do otworów drzwiowych, ponieważ przestaną one pełnić swoją funkcję – nie będzie można przez nie wyjść na taras lub balkon.

Bardziej funkcjonalnym rozwiązaniem są moskitiery ramkowe. Montuje się je na okno, wykorzystując sprężyste uchwyty obrotowe (moskitiery z profilem z kołnierzem) lub magnesy (moskitiery z profilem bez kołnierza). Moskitiera może być także na stałe przykręcona do ramy okna. Ramkowe moskitiery na okna robi się na wymiar; przeznaczone są do samodzielnego montażu.

Nieco mniej popularne, ale również często stosowane są moskitiery rolowane. Swoją budową przypominają rolety z kasetą, które poruszają się po prowadnicach wyposażonych w szczotki, zapewniające całkowitą szczelność. Montuje się je na stałe, na zewnątrz pomieszczenia, do ramy okna lub wnęki okiennej. Tego typu osłona może być używana jako moskitiera na okno dachowe.

Moskitiery tesa® wykonane są z wysokiej jakości materiałów – tkanin z włókna szklanego, zapewniających dobrą wentylację i dużą przejrzystość. Dzięki temu zamontowana osłona nie ogranicza widoczności, jest estetyczna i stanowi dekorację okienną.

moskitiera do samodzielnego montażu

Moskitiera na drzwi balkonowe

Moskitiera na drzwi balkonowe, która ma chronić przed insektami wyjścia na balkon lub taras, nie może tego wyjścia zasłaniać całkowicie, uniemożliwiając korzystanie z niego. Moskitiera drzwiowa musi więc być otwierana, stosując technologię:

  • przesuwną – moskitiera porusza się po jedno- lub dwutorowych prowadnicach ulokowanych na górze i na dole drzwi. Do zastosowania moskitier przesuwnych konieczne jest miejsce z boku drzwi, tak, aby moskitierę można było swobodnie przesunąć. Ten sposób otwierania stosuje się nie tylko w drzwiach balkonowych, ale również w oknach z ruchomym słupkiem lub oknach przesuwnych;
  • rolowaną, która działa tak jak okienne moskitiery rolowane, z tą różnicą, że kasety montuje się na całej długości drzwi, pionowo, a prowadnice umieszczone nie z boku, a na górze i na dole. Szczelność zapewnia blokowanie za pomocą taśmy magnetycznej, co dodatkowo ułatwia otwieranie moskitiery;
  • otwieraną – występuje najczęściej w przypadku moskitier ramkowych.

Moskitiery na drzwi balkonowe powinny być szczególnie odporne na zniszczenia. Częstotliwość ich otwierania i zamykania jest zwykle dużo większa niż w przypadku moskitier okiennych.

Funkcjonalna moskitiera nad łóżko

Moskitiery tesa® mogą też być stosowane do ochrony nie całego pomieszczenia, ale konkretnego obszaru, np. łóżka, zarówno pojedynczego, jak i podwójnego. Moskitiera nad łóżko tesa® jest przeznaczona do samodzielnego montażu i ma charakter przenośny – można jej używać tam, gdzie aktualnie jest najbardziej potrzebna. Montuje się ją na praktycznym haczyku sufitowym z plastrem tesa® Powerstrips, który umożliwia proste mocowanie oraz demontaż bez pozostawiania śladów i zniszczeń na suficie.

Moskitiera może też być stosowana na łóżeczko dziecięce. Jest przeciwpyłkowa i antyalergiczna, nie zagraża więc zdrowiu dziecka, a wręcz przeciwnie – pozwala ochronić jego delikatny organizm przed licznymi zagrożeniami.

Tasmuj.pl – Oficjalny sklep internetowy tesa®

Produkty marki tesa® są funkcjonalne, trwałe i tanie – ich cena jest przystępna, dlatego każdy może sobie pozwolić na zakup i użytkowanie. Praktyczny sposób montażu, np. na rzep lub taśmę klejącą, pozwala szybko zamontować moskitierę, a także usunąć ją bez uszkodzenia powierzchni okna, drzwi lub sufitu.

Tasmuj.pl – Oficjalny sklep internetowy tesa® kieruje swoją ofertę do klientów z całej Polski. Produkty tesa® można zakupić w atrakcyjnej cenie, a wysyłka jest realizowana przez paczki kurierskie i pocztowe. Możliwy jest też odbiór osobisty – firma ma swoją siedzibę w mieście Poznań.

Przeczytaj też