W jaki sposób urozmaicić kuchenne wnętrze?

płytki dekory do kuchni

Kuchnia jest sercem domu – to nie tylko miejsce, gdzie przygotowywane są posiłki, ale bardzo często jest to również idealna przestrzeń do spotkań z przyjaciółmi. Z tego powodu niezwykle ważne jest urządzenie jej w taki sposób, aby była ona funkcjonalna a przy okazji zgodna z naszymi upodobaniami. Od kilku lat niesłabnącą popularnością cieszą się wnętrza minimalistyczne, estetyczne, a przy tym praktyczne. Nie oznacza to jednak, że w naszej kuchni musi być nudno – wystarczy odrobina kreatywności!

Drobne zmiany nadające nowego wyrazu

Nie chodzi o to, aby przeprowadzić generalną metamorfozę kuchni. Sekret tkwi w tym, aby za pomocą drobnego urozmaicenia wnętrza nadać mu całkowicie nowego wyrazu. Meble kuchenne stanowią świetną bazę do tego, aby stworzyć niebanalną przestrzeń, która będzie niepowtarzalna a przy tym funkcjonalna. Jeśli posiadamy jednolite fronty to tak naprawdę wszystko zależy od naszej kreatywności.

Świetnym sposobem na urozmaicenie kuchni są różnorodne dekory kuchenne. Eksponują walory kuchni oraz ukrywają ewentualne niedoskonałości, a niektóre z nich tworzą niesamowite obrazy. Nie ma takiego wnętrza do którego by nie pasowały dekory – wystarczy wybrać takie, które idealnie wpiszą się w nasz gust oraz planowany wystrój kuchni. Gdzie można je umieścić? Najpopularniejszym rozwiązaniem jest zamontowanie ich pomiędzy blatem a szafkami wiszącymi, co daje piękny i estetyczny efekt. Nie jest to jednak jedyna możliwość. Dekory kuchenne można również wykorzystać do podzielenia ściany na 2 części, przedzielone blatem. Tutaj jednak należy pamiętać, aby jedna część była ozdobna, a druga jednolita.

Innym ciekawym pomysłem na urozmaicenie kuchennego wnętrza jest zastosowanie kolorów. Można to zrobić np. poprzez pomalowanie wnętrza szafek bądź też niektórych frontów. Tego typu wstawki nadadzą kuchni niebanalności i charakteru, a przy tym nie odbiorą jej elegancji. Kolejnym sposobem na wprowadzenie koloru do kuchni jest odpowiedni dobór dodatków. Aby jednak nasza kuchnia nadal była funkcjonalna warto wybrać takie elementy, z których będziemy korzystać na co dzień. W tej roli świetnie sprawdzą się kolorowe talerze czy też szklanki.

Wszystkie przedmioty w Twojej kuchni są szczelnie schowane w zamkniętych szafkach? Zaryzykuj i zdemontuj drzwiczki. To najprostszy sposób na wprowadzenie do pomieszczenia aktualnego trendu, jakim jest otwarta przestrzeń. Z jednej strony jest to odważne rozwiązanie, które ukazuje nawet najmniejszy nieporządek, z drugiej jednak nadaje to przytulności oraz daje możliwość ukazania pięknej zastawy, która dotąd była szczelnie schowana.

Zaplanuj i zrób

Zanim zaczniesz urozmaicać swoją kuchnię zastanów się, jaki efekt chcesz osiągnąć. To ważne, aby zaplanować kolejne działania i dzięki temu uniknąć chaosu. Zbyt duża ilość kolorowych dodatków może przytłoczyć wnętrze, a źle dobrany dekor kuchenny może całkowicie zaburzyć harmonię. Zacznij od pomysłu i stosuj zasadę – mniej znaczy więcej. Drobne zmiany dają często lepszy efekt niż całkowita metamorfoza. Ponad wszystko pamiętaj jednak, że kuchnia ma być wnętrzem, w którym to ty czujesz się komfortowo.