Pastelowe mieszkanie – sekrety tworzenia przytulnej aranżacji.

pastelowe mieszkanie
fot. Marek Koptyński Archi.Photo

Zastanawiasz się jak wprowadzić pastelowe barwy do swojego mieszkania? Nie wiesz czy delikatna kolorystyka może być bazą do przytulnej i harmonijnej przestrzeni? Nie możesz się zdecydować którą paletę pastelowych barw wybrać do Twojego wnętrza? Zobacz jak wygląda pastelowe mieszkanie zaprojektowane przez architektów z pracowni Decoroom i zainspiruj się tym projektem. Poznaj sekrety tworzenia przytulnej aranżacji

Dlaczego pastelowe kolory sprawdzają się w aranżacji wnętrz

Pastelowe kolory są coraz częściej wybierane do aranżacji wnętrz. Istnieje ku temu wiele powodów zarówno estetycznych jak i praktycznych. Przede wszystkim pastelowe barwy są subtelne i mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Barwy takie jak jasny róż, mięta czy błękit koją nasze zmysły i sprzyjają relaksowi.

Pastelowe kolory są także bardzo uniwersalne. Łatwo komponują się z innymi barwami i materiałami. Pasują do wielu stylów dekoracyjnych, od vintage po nowoczesny minimalizm. Doskonale komponują się z naturalnymi materiałami jak drewno czy kamień, a także z metalem i szkłem.

Pastelowe barwy mogą także służyć jako tło dla bardziej wyrazistych akcentów kolorystycznych. Świetnym tego przykładem może być 48 metrowe mieszkanie mieszczące się w samym sercu Starego Miasta we Wrocławiu zaprojektowane przez Decoroom. Energetyczne dodatki tworzą prostą i niezwykle elegancką przestrzeń. W tym przypadku głównym akcentem jest sofa.

Pastelowe mieszkanie
fot. Marek Koptyński Archi.Photo

Jak dobierać paletę pastelowych kolorów we wnętrzach

Decydując się na pastelowe mieszkanie kluczowe jest dobranie odpowiedniej palety barw. Zaleca się wybranie jednego głównego pastelowego odcienia jako bazy i uzupełnienie go dwoma lub trzema innymi, które będą współgrać. Pamiętaj, by kolor bazowy był stosunkowo neutralny, tak aby nie przytłaczał reszty aranżacji.

Pastelowe wnętrze
fot. Marek Koptyński Archi.Photo

W przedstawionym mieszkaniu architekci z Decoroom postawili na harmonijne i subtelne odcienie niebieskości w salonie i kuchni, wanilii w przedpokoju oraz różu w sypialni. Błękit nie jest tutaj przypadkowy. Odwołuje się do łagodnego nurtu płynącej niedaleko Odry, ale też nawiązuje do pogodnej barwy nieba.

pastelowa kuchnia
fot. Marek Koptyński Archi.Photo

Dobór mebli i dodatków w pastelowym mieszkaniu

Meble w pastelowych odcieniach mogą dodać wnętrzu lekkości i świeżości. Można na przykład wybrać sofę lub fotel w mocniejszym akcencie, aby stworzyć kontrast. Za to dodatki jak poduszki, zasłony czy dywany w delikatnych barwach mogą zaś pięknie uzupełnić całość.

Pastelowa sypialnia
fot. Marek Koptyński Archi.Photo

W zaprojektowanym przez architektów z Decoroom mieszkaniu najważniejszym elementem aranżacji kuchni stały się płyty meblowe w pastelowym, matowym wykończeniu. W łazience pastelowym akcentem są fronty meblowe w kolorze #millenialpink. Wygląda to na prawdę dobrze. Mimo niedużych wymiarów łazienki delikatne barwy optycznie powiększają tą przestrzeń.

Pastelowa łazienka
fot. Marek Koptyński Archi.Photo

Pastelowe mieszkanie – przytulnie i elegancko

Pastelowe mieszkanie może być zarówno przytulne jak i eleganckie. Udowadniają to architekci Decoroom. Delikatne barwy pastelowe pozwalają na twórcze eksperymentowanie z różnymi teksturami i wzorami, nie ryzykując przytłoczenia wnętrza. Są idealnym wyborem dla tych, którzy pragną wprowadzić do swoich domów powiew świeżości i lekkości bez zbytniego dominowania. Wykorzystując pastele, możemy łatwo przekształcić swoje mieszkanie w spokojny azyl, miejsce relaksu i wypoczynku.

Pastelowa łazienka
fot. Marek Koptyński Archi.Photo
  • Projekt wnętrza Decoroom
  • Zdjęcia: Marek Koptyński Archi.Photo
  • Stylizacja: Angelika Front / Atmosferycznie