Dom w stylu kolonialnym w nowoczesnej interpretacji.

Dom powinien odzwierciedlać swojego właściciela. Takim przekonaniem kieruje się w swojej pracy architekt Tomasz Czajkowski. Dla 50-letniego przedsiębiorcy z rodziną, który uwielbia podróże oraz żeglarstwo architekt stworzył przepiękny wystrój. Scenografia finezyjnie i inteligentnie nawiązuję do stylu życia oraz zainteresowań właścicieli. Partnerem wykonawczym tego projektu był salon z wyposażeniem wnętrz Dekorian.

W efekcie finalnym powstał dom kolonialny w nowoczesnej interpretacji. Wyjątkową atmosferę budują materiały, którymi wykończono ściany i podłogi, meble, detale oraz kolorystyka nawiązująca do bursztynu. W palecie barw znalazły się odcienie błękitów, szarości oraz mocniejsze akcenty w postaci grafitów. Podłoga w ciepłej tonacji genialnie kontrastuje ze stalowoszarymi ścianami. W gabinecie znalazło się miejsce na obrazy na których umieszczono motywy żeglarskie.

Materiały wykończeniowe to przede wszystkim wysokiej jakości naturalne elementy, które nadają wnętrzu luksusowego charakteru. Na ścianach znalazł się naturalny kamień w postaci trawertynu oraz bazaltu. Elewacja, a także ściany w salonie spa zostały wykończone spiekami kwarcowymi marki Laminam. Naturalne drewno ozdobiło podłogę. Zostało również wykorzystane jako element konstrukcyjny stolarki drzwiowej, mebli oraz zabudów. Pokój kinowy, salon oraz gabinet ozdobiła naturalna skóra.

Kolonialny klimat tworzą także tapety marki OMEXCO, które są właściwie tkaninami ściennymi. W salonie znalazła się tapeta z katalogu AKOYA wykonana z plasterków miki. W sypialni natomiast architekt wykorzystał tapetę z katalogu LOTUS, który wykonana jest z lnianych nitek.

[alert type=white ]Tapety marki OMEXCO wykonywane są z naturalnych materiałów (mika, trawy, juki, bambusy, lilie wodne czy kory drzew: bananowca, szenilu, jedwabiu.[/alert]

Całość uzupełniona jest gustownymi tekstyliami w postaci wykładziny w pokoju kinowym,z oferty Epic Carpets, wykonanej z włókna kukurydzianego , ciężkich aksamitnych zasłon i kap, oraz ekologicznych futer dekoracyjnych poduszek. Niezwykle prezentuje się łóżko małżeńskie z baldachimem, które jest elementem kolonialnym w bardzo nowoczesnej odsłonie. Architekt w tym projekcie podchodzi w bardzo twórczy sposób do powszechnie znanych trendów i z ogromną zręcznością nadaje mu indywidualny rys.

 

Zapisz